Czy w hotelowym pokoju powinno się sprzątać?

Czy sprzątać pokój hotelowy?

 

Dużo osób, które przybywają do prawdziwego hotelu, żąda, by w ich pokoju było regularnie sprzątane. Niestety, nie we wszystkich hotelach jest to możliwe. Zazwyczaj hotele trzygwiazdkowe oraz wyższe mają tego typu usługi w swoich codziennych standardach. Oczywiście związane jest to z wyższą ceną oferowaną za pokój, w którą wliczone jest także robienie porządku.

Można po tym wyciągnąć wniosek, że ludzie nie nawykli do codziennego utrzymania czystości w swoim otoczeniu. Albo na co dzień wymagają tego od rodziny, lub po prostu w ich domach nie przykłada się do tego dużej wagi. Takie wymagania świadczą o człowieku nie najlepiej również z innego powodu jest to przejaw pewnej małostkowości. Jest to działanie w myśl popularnej zasady mówiącej: jestem klientem, więc mam prawo.

Czy trzeba sprzątać łóżko w hotelu

Czy trzeba sprzątać łóżko w hotelu

Niestety, wiele osób uważa, że skoro płaci, może tym zastąpić kulturę osobistą. Widać to zwłaszcza po tym, w jakim stanie pozostawią po sobie pokój. Co można więc myśleć o ludziach, którzy nie potrafią, a raczej nie chcą zaścielić po sobie łóżka? Nie mówiąc już o tym, że z pewnością nie zostawiają wynajmowanych pokojów w stanie choćby przyzwoitym.

Jest też grupa gości, która nie życzy sobie, by w ich pokoju ktoś sprzątał, nawet jeśli hotel ma takie usługi wliczone w cenę, a w związku ze standardem, który sobą reprezentuje. Dzieje się tak, gdyż ludzie często obawiają się, że ktoś obcy może im coś zawieruszyć w pokoju, bądź mieć wgląd w prywatne życie, ubrania, a co ważniejsze w dokumenty. Oczywiście, ekipa sprzątająca zobowiązana jest do nieruszania rzeczy intymnych. Oznacza to po krotce, że  musi tj. być niewidzialna dla klientów. Wiadomo ludzie często nie potrafią powstrzymać swojej ciekawości. Mimo to same kradzieże zdarzają się niezwykle rzadko. Takie wybryki mają bowiem wpływ na obniżenie prestiżu hotelu. Klient okradziony wystawi negatywną opinie w internecie bądź zgłosi się do organizatora wypoczynku. Dodatkowo od razu też wiadomo, kto znajdował się w pokoju. Dlatego osoby sprzątające są zazwyczaj ludźmi godnymi zaufania.