Co warto zobaczyć w Jastarni?

Co warto zobaczyć w Jastarni

W tym przewodniku chcemy opisać ciekawe miejsce na polskim pomorzu. Polsce realizowanych jest co roku około 39mln wyjazdów turystycznych. Z czego 93% wykonujemy prywatnie. Z tego też powodu opisuje dla Państwa tą miejscowość na tyle szczegółowo na ile ją znam. Nie wiem ile dokładnie ile w tej miejscowości jest turystycznych obiektów noclegowych. Mogę za to powiedzieć, że według statystyk turystycznych obiektów noclegowych w pomorskim jest 1629 i 1449 w zachodniopomorskim. Nie chce tutaj namawiać na konkretne ośrodki turystyczne. Chce za to opisać miasto i okolicę.

Liczba ludności 2734 osób
Województwo pomorskie
Powiat pucki
Gmina Jastarnia
Prawa miejskie 1973

Bałtyk plaża i morze

Bałtyk plaża i morze

Molo w Jastarni – Od 2005 roku w Jastarni istnieje molo spacerowe o długości 120 metrów i jest świetnym miejscem spacerowym. Położonym przy licznych gastronomicznych punktach. Wokół znajdują się punkty wynajmu sprzętu motorowego, żaglowego czy rekreacyjnego jak rowerki wodne oraz kajaków.

 • StelmaszczykaJastarnia

Ścieżka rowerowa Władysławowo – coraz większą popularnością cieszy się w naszym kraju turystyka rowerowa. Warto spędzić parę godzin na trasie widokowej.

 • Mickiewicza, Jastarnia

Skansen Fortyfikacji Ośrodek Oporu Jastarnia – Znajdujące się tu fortyfikacje zbudowane zostały wiosną oraz latem 1939r. W okresie letnim, w schron dostępny jest dla zwiedzających ekspozycja prezentująca wyposażenie i funkcjonowanie fortyfikacji II Rzeczypospolitej.

 • ul. MickiewiczaJastarnia

Chata Rybacka Muzeum – Budynek muzeum pochodzi z 1881 r. Budynek został zbudowany z wyrzuconego przez morze drewna, pochodzącego z rozbitych statków.

 • Rynkowa 10Jastarnia 84-140

Góra Libek – najwyższa wydma piaszczysta na tym terenie. Wysokość 12,5m n.p.m. ponad plażą.

 • Jastarnia

Kościół Nawiedzenia NMP w Jastarni – Budowa kościoła murowanego z cegieł została rozpoczęta w dniu 1 sierpnia 1932 r ,w 1956 r. została ukończona wieża. Kościół został zbudowany w stylu neobarokowym.

 • Stefańskiego 32Jastarnia

Latarnia Morska Jastarnia – Wysokość wieży latarni wynosi zaledwie około 17 metrów, wysokość jej światła to 22 metry nad poziomem morza. Latarnia ta powstała w 1950 roku, po zakończeniu działań II wojny światowej.

 • Kościuszki 2AJastarnia

Zapora minowa z 1939 r – miejsce przerwania Półwyspu Helskiego. We wrześniu 1939 r. w celach obronnych podjęto próbę przerwania naszego wąskiego paska piasku poprzez wysadzenie zapory minowej pomiędzy Kuźnicą oraz Chałupami. Jako ładunków użyto głowic torped okrętowych. Pozostało tam teraz jedynie pamiątkowy kamień w lesie i tablica informacyjna na parkingu.

 • Jastarnia 84-130

Kasztanowiec Biały – Kasztanowiec został posadzony około 1897 roku przez Walentego Strucka. Rozpiętość korony wynosi 24 metry natomiast obwód na wysokości 1,3 m wynosi 3,21 m.

 • Świętej Rozalii, Jastarnia

Bateria przeciwlotnicza Jastarnia – Bateria przeciwlotnicza zbudowana w 1940 r. przez niemców. W skład przeciwlotniczej baterii wchodziły bunkry,  radar oraz reflektory i aż cztery ciężkie działa przeciwlotnicze.

 • MickiewiczaJastarnia 84-140

Port morski Jastarnia – przeznaczony jest dla dla floty rybackiej i rozwijającej się żeglugi turystycznej. Do portu mogą wpływać statki których długość nie przekracza 60 m i zanurzenie 3,8 m.

 • Portowa 43Jastarnia 84-140