Co warto zobaczyć w Dębkach?

Co warto zobaczyć w miejscowości Dębki

W tym przewodniku chcemy opisać ciekawe miejsce na polskim pomorzu. Polsce realizowanych jest co roku około 39mln wyjazdów turystycznych. Z czego 93% wykonujemy prywatnie. Z tego też powodu opisuje dla Państwa tą miejscowość na tyle szczegółowo na ile ją znam. Nie wiem ile dokładnie ile w tej miejscowości jest turystycznych obiektów noclegowych. Mogę za to powiedzieć, że według statystyk turystycznych obiektów noclegowych w pomorskim jest 1629 i 1449 w zachodniopomorskim. Nie chce tutaj namawiać na konkretne ośrodki turystyczne. Chce za to opisać miasto i okolicę.

Województwo pomorskie
Powiat pucki
Gmina Krokowa
Sołectwo Dębki
Liczba ludności 166 osób

Bałtyk plaża i morze

Bałtyk plaża i morze

Ruiny działa – Tutaj testowan dalekobieżne działo Dora. Dora to działo kolejowe o znaczym kalibrze 802mm. Oprócz bunkrów na wzniesieniu wydmowym znajdowała się wojskowa strażnica, a obok niej stała około 20 metrowa wieża obserwacyjna.

  • Adama Wrzoska, Dębki

Dworek Prof. Adama Wrzoska – Znajdował się tam kaszubskie Muzeum Etnograficzne, które działało od lat dwudziestych do II wojny światowej. Obecnie działa tam ośrodek rekreacyjny.

  • Adama Wrzoska, Dębki

Kamień Wersalski – jest to słup graniczny powstały po zakończeniu konfliktu I WŚ i podpisaniem traktatu pokojowego w 28 czerwca 1919 roku. Dębki stały się polską osadą graniczną, położoną na północno-zachodnim krańcu II Rzeczypospolitej. Kamień Wersalski został wmurowany w celu symbolicznego rozgraniczenia Polski z Niemcami. Obecnie znajduje się tam replika kamienia z napisem Versailles i nr 1. Słup ten był symboliczny dla Polaków, którzy odzyskali niepodległość po 123 latach.

  • Bałtycka, 84-113 Białogóra

Plaża Nudystów Dębki

  • Krokowa

Kościół Rzymskokatolicki pw. Matki Boskiej Częstochowskiej

  • Zakonna 10, 84-110 Dębki

Wieża Widokowa – jest malowniczym miejscem uruchomionym w 2015 roku. 20-metrowa wieża widokowa dorównuje niektórym polskim latarnią. Jest to ciekawe miejsce, które trzeba odwiedzić z dziećmi.

  • Spacerowa, 84-110 Dębki